POLLY BOOT

Neden POLLY BOOT

                                                                                                   
Poliüretan esaslı Polly Boot İş ve Güvenlik Çizmeleri, sahip olduğu hava kabarcığı yapısıyla çok daha esnek ve kullanışlıdır. Hava transferini sağlayan bu kabarcıklar ayağınızın ısısını koruyup, kışın soğuk havanın,  yazın ise sıcak havanın çizmeniz için birikmesini engeller.  -30° C’de bile Polly Boot çizmeler esnekliğini ve sağlamlığını devam ettirir. Sahip olduğu esneklik özelliği ile kolay ve rahat bir kullanım sağlayan Polly Boot çizmeler, diğer çizmelere göre oldukça ha?ftir. Ha??iği ve sağlamlığı ile iş esnasında enerji ile gün boyunca yorulmadan çalışmanıza destek vermektedir.
Polly Boot  İş ve Güvenlik Çizmeleri, içerdiği sadece Polly Boot’a özel poliüretan hammaddesinin hava geçirgenliği özelliğiyle, çizmenin içerisinde sürekli bir hava transferi sağlar. Böylece nem ve bakteri oluşumunu engelleyip ayak sağlığınızı korur.
Polly Boot’un sahip olduğu AR-GE ve Kalite Laboratuvarı’nda geliştirdiği özel poliüretan hammaddesi ve teknik üstünlükleri ile ürettiği çizmeler, organik yağlar, endüstriyel yağlar, hayvansal ve tarımsal artıklar, gıda artıkları, balıkçılık ve deniz atıklarını ve ha?f kimyasallara karşı son derece dayanıklı ve performansı oldukça yüksektir. Ayrıca özellikler Polly Boot beyaz renkli çizmelerimiz, UV ışınlarına, sararmaya karşı ve kirlenmeye dayanıklı özel boya ile üretilmektedir.
- Pu tabanların aşınmaları ne kadar iyi olsa da, TPU tabanların aşınmaları Pu tabanlara göre çok daha iyidir.    Dolayısıyla daha uzun sürede yıpranırlar. - Taban Kaymazlık özelliğinin kullanım süresince aşınmaya bağlı olarak kaybolacağı düşünüldükçe TPU’lu tabanlarda    aşınma çok daha az olacağı için kaymazlık özelliği de o denli uzun olacaktır. - Polly Boot, aşınma kaymazlık gibi çok önemli özelliklerin kullanım süresince değişimini minimuma indirmek ve    kullanım ömrünü arttırmak için tabanlarda TPU malzemesi kullanmaktadır.
21