• 2009

  Kuruluş

  ilk makine montajı, hammadde ve ürün denemeleri. Zor, uzun, bazen de ümitsiz ama mücadelesi, başarma hırsı ve inancı yüksek bir yıl, üretim adeti 30.000 çift/yıl…

 • 2010

  Galaxy’nin doğuşu...

  İlk CE sertifikalı ürün üretimine geçiş, ilk kalıbımız GALAXY modeli ile dünyaya merhaba..

  2010

 • 2011

  Tanıtım Zamanı

  İç ve dış pazarlarda yoğun tanıtım ve satış çabaları..

 • 2012

  Sıra PollyBoot Food kalıbında

  ikinci kalıbımız olan FOOD tüketicilerimiz ile buluştu..

  2012

 • 2013

  Büyüyoruz

  kısa sürede oluşan yoğun talep üzerine ikinci enjeksiyon makinesi alımı, büyümenin ilk heyecanı ile artık yeni 8.000 M2 kapalı alanı olan fabrikamızdayız, heyecan ve motivasyonumuz çok yüksek..

 • 2014

  AR-GE Deney ve Test Laboratuvarı

  POLLYBOOT ilk AR-GE Deney ve Test Laboratuvarını hizmete açtı, artık ürünlerimize olan güvenimiz tam ve kalitemiz eksiksiz…

  2014

 • 2015

  Orion Yılı

  Yapılan deney ve testler sonucunda geliştirilip üretimine başlanan PU+TPU ilave malzemesi ile çizmelerimiz artık daha üstün, yeni ürün gamımız olan Orion grubu kasık ve göğüs çizmelerimiz dünyaya merhaba dedi…

 • 2016

  POLLY PU SPECIAL

  her ikisi de yine test ve deney laboratuvarımızda geliştirilen, kendi tesislerimizde ürettiğimiz özel POLLY PU SPECIAL iç tabanlığımız ve Shock Absorber Topuk Sistemi ile üretilen çizmelerimiz tüketicilerimiz ile buluştu..

  2016

 • 2017

  Power Yılı

  Tüketicilerimizin heyecanla beklediği POWER kalıbı ve üretimi artık hazır, ilk kompozit burun ve kevlar ara tabanlı çizmelerimiz sahnede.. Ve POLLYBOOT’tan global bir hamle daha, üçüncü enjeksiyon makinası alımı ile büyümeye son hız devam, üretim adeti 350.000 çift/yıl, 26 ülkeye ihracat…

 • 2018

  Yılda 500.000 Çift

  3. Enjeksiyon makinemiz devreye girmiş ve yıllık kapasitemiz 500.000 çift / yıl kapasitesine ulaşmıştır.
  Artık termin ve teslimlerimiz daha kısa ve hızlı.
  Ayrıca POLLYBOOT laboratuvarlarında yapılan AR & GE çalışmalarımız sonucu PU-KAUÇUK tabanlı çizmelerimiz TÜRKİYE ve DÜNYA pazarında tüketicilerimizin hizmetine sunulmuştur. Yeni yapılan kalıp yatırımları ile beraber soğuk ortam ve iklimlerde kullanılacak olunan Kompozit burun Kevlar ara tabanlı THERMO isimli çizmelerimiz TÜRKİYE ve DÜNYA piyasalarındaki yerini almıştır.

  2018

 • 2019

  BU YIL TÜM ÜRETİMİMİZİN STANDARTLARINI VE KALİTELERİNİ EN ÜST SEVİYEYE YÜKSELTMEK İÇİN ŞİRKET İÇİNDE ÜRETİM PROSESERİNİ VE METOTLARINI EN İYİ HALE GETİRDİK. İHRACATIMIZI ARTTIRMAK İÇİN ADAY İŞ ORTAKLARIMIZLA TÜM HAZIRLIKLARIMIZI YAPTIK.

 • 2020

  POLLYBOOT ÇİZME ÜRETİM FABRİKAMIZDA, ÇATI ÜSTÜ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ (GES) YATIRILIMI BİTİTİRİLEREK DEVREYE ALINMIŞTIR. BU SAYEDE ULUSLARARASI YENİLENEBİLİR ENERJİ SERTİFİKA (I-REC) BİR FİRMA OLDUK. ÇEŞİTLİ ZARARLI MADDELER İÇİN LABORATUVAR TESTLERİNDEN GEÇTİĞİNİ VE BU MADDELERİN İÇERİĞİNİ BELÇİKA CENTEXBEL LABORATUVARI TARAFINDAN BELİRLENEN SINIR DEĞERLERİNİN ALTINDA KALDIĞINI BELİRTEN ‘’ STANDART 100 BY OEKO-TEX ‘’ BELGESİNİ ALDIK.

  2020

 • 2021

  Sıfır Atık

  ÇEVRE BİLİNCİ SORUMLULUĞUMUZ SÜRDÜREREK ‘’ SIFIR ATIK ‘’ PROJEMİZİ 2022 YIINDA SONLANDIRMAK ÜZERE ALT YAPI ÇALIŞMALARIMIZ TAMAMLANDI. TÜRKİYEDE ÜRETİMİ İLK DEFA YAPILACAK OLANA ‘’ NEOPREN ÇİZME’’ ÜRETİMİ İLE İLGİLİ TÜM HAZIRLIKLARIMIZ BİTTİ. POLLY RANGER ADIYLA TÜM BELGE VE TESTLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA DÜNYADA BİR İLK OLARAK NEOPREN POLÜRETAN İLE BULUŞARAK İZOLASYON, KONFOR, GÖRSELLİK İLE MÜŞTERİLERİMİZİN VİTRİNLERİNDE YERİNİ ALDI.

 • 2022

  Yılda 700.000 Çift

  POLLYBOOT 14 İSTASYONLU VE GELİŞMİŞ ROBOT TEKNOLOJİSİNE SAHİP İTALYAN MENŞELİ 4. ENJEKSİYON MAKİNASINA KAVUŞTU. ÜRETİM YILLIK 700.000 HEDEFLARİNİ YAKALADI. ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTE OLAN VE HEDEF KİTLESİ TARIM VE GIDA SEKTÖRLERİ İÇİN HAZIRLANAN AGRIFOOD İSMİYLE KALIP TASARIMLARI VE TEST AŞAMALARI SONUÇLARI NETİCESİNDE BAŞARIMIZI YİNELEYEREK 2023 YILINDA MÜŞTERİLERİMİZE GÖRSEL VE TANITIMINA ÇIKMIŞTIR. POLLY BOOT ÇİZME SANAYİ VE TİCARET A.Ş. , TÜM PERSONELİN VE ÇALIŞMA KOŞULLARININ ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUNLUĞUNU DENETLEYEN SEDEX ORGANİZASYONUNA KABUL EDİLDİK VE ÜYE OLDUK.

  2022

 • 2023

  40 Ülkeye İhracat

  İHRACATIMIZI 40 ÜLKENİN ÜZERİNE ÇIKARMIŞ VE YATIRIMLARINA DEVAM EDEN AYRICA 5. ENJEKSİYON MAKİNASI ALIMININ HAZIRLIKLARIYLA YOLUNA BÜYÜK BİR ÖZVERİ , AZİM VE MUTLULUKLA AVRUPANIN EN BÜYÜK ÇİZME FABRİKALARI ARASINA GİREN , YENİ FABRİKA ARAZİSİ İLE BÜYÜYEN BİR FİRMA OLARAK AR/GE , INNOVATION HEDEFLERİNDEN AYRILMADAN SİZLERİN GÜVENLİĞİ VE RAHATLIĞI İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.